Soygunu abarttılar: Dozerle ATM’yi söktüler

Avustralya’nın Kuzey Victoria eyaletindeki Tongala bölgesinde son yılların en garip soygunu gerçekleşti. Kimliği bilinmeyen bir grup maskeli saldırgan, bir dozer aracılığıyla bölgedeki bir bankanın önüne gitti.

Gece yarısı saat 03:00 sularında yaşanan olayda hırsızlar inşaat aracını kullanarak bankanın önündeki ATM’yi söktü. Sadece birkaç saniye içerisinde ATM’yi parçalara bölen soyguncular cihazın içindeki tomar tomar nakit parayı çaldı. Daha sonra olay yerinden uzaklaşan hırsızlar için Victoria polisi insan avı başlattı.

Yetkililer, “Alarmlar çalmadan önce birkaç balya para çalmayı başardılar. Daha sonra araçların atlayarak kaçtılar. Dozerin çalıntı olup olmadığını inceliyoruz” açıklamasını yaptı. Güvenlik görevlileri henüz ne kadar para çalındığını açıklamadı.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir