Malezya çocuk gelinler için harekete geçti

Malay Mail sitesindeki habere göre Mahathir, bu hafta eyalet başbakanlarıyla yaptığı görüşmede, ülkede son zamanlarda tartışma konusu olan erken yaşta evlilik vakalarını ele aldı.

Toplantıda Mahathir’in, ülkedeki her eyalette Müslüman ve gayrimüslim evlilikler için asgari yaş sınırının 18’e çıkarılması yönünde talimat verdiği, eyalet liderlerinin de Mahathir’in kararını olumlu karşıladığı kaydedildi.

18’E YÜKSELTİLECEĞİ AÇIKLANMIŞTI

Malezya’da 18 yaş altı evliliklerin son zamanlarda tartışılması ve Birleşmiş Milletler’in de bu konuda açıklamalarda bulunması üzerine hükümet, evlilik yaşı sınırının 18’e yükseltileceğini açıklamıştı.

Malezya’da çocuk evlilikleri en çok Sarawak, Kelantan, Sabah ve Johor gibi eyaletlerde görülüyor. AA

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir