Hac kura sonuçları saat kaçta? Diyanet TV hac kuraları canlı yayını…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen hac kura çekilişi için çok kısa süre kaldı. Hac kuralarının çekilişi saat kaçta başlayacak sorusu da cevap buldu. Diyanet’in açıklamasına göre hac kuralarının çekilişi saat 15:00’da başlayacak. Hac kuralarının takip edilebilmesi için özel bir internet sitesi açıldı.

HAC KURALARI HANGİ KANALDA?

Hac kuraları Diyanet TV üzerinden canlı yayınlanacak. 14.45 itibariyle canlı izlenebilecek. 2 milyon 213 bin 835 hacı adayı, sorgulama ekranını takip edebilecek. Diyanet TV’yi aşağıdaki link üzerinden izleyebilirsiniz.

DİYANET TV CANLI İZLE

hac kuraları sözcü ile ilgili görsel sonucu

HAC SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Hac sonuçları www.hac.gov.tr’den kontrol edilebilecek. Hac sonuçları saat 23:00’da açıklanacak, çekilişe katılanlara SMS ile de bilgi verilecek.

ÇEKİLİŞ SONRASI 80 BİN KİŞİ HACCA GİDECEK

2 milyon 213 bin 835 hacı adayı arasından 80 bin kişi, kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2007-2019 yılları arasında kayıt yaptırıp daha önce hiç hacca gitmemiş şehit anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları ile gazi ve eşlerinden müracaat edenleri kurasız olarak hacca götürecek.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir